Ministrat

Niko Peleshi

Zëvendëskryeministër

Niko Peleshi

Mimi Kodheli

Ministër i Mbrojtjes

Mimi Kodheli

Fatmir Xhafaj

Ministër i Punëve të Brendshme

Fatmir Xhafaj

Ditmir Bushati

Ministër i Punëve të Jashtme

Ditmir Bushati

Klajda Gjosha

Ministër i Integrimit Evropian

Klajda Gjosha

Milva Ekonomi

Ministër i Ekonomisë

Milva Ekonomi

Sokol Dervishaj

Ministër i Transportit dhe Infrastrukturës

Sokol Dervishaj

Eglantina Gjermeni

Ministër i Zhvillimit Urban

Eglantina Gjermeni

Arben Ahmetaj

Ministër i Financave

Arben Ahmetaj

Lindita Nikolla

Ministër i Arsimit dhe Sportit

Lindita Nikolla

Petrit Vasili

Ministër i Drejtësisë

Petrit Vasili

Mirela Kumbaro

Ministër i Kulturës

Mirela Kumbaro

Olta Xhaçka

Ministër i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë

Olta Xhaçka

Milena Harito

Ministër Shteti për Inovacionin dhe Administratën Publike

Milena Harito

Ogerta Manastirliu

Ministër i Shëndetësisë

Ogerta Manastirliu

Damian Gjiknuri

Ministër i Energjisë dhe Industrisë

Damian Gjiknuri

Lefter Koka

Ministër i Mjedisit

Lefter Koka

Edmond Panariti

Ministër i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave

Edmond Panariti

Ermonela Felaj

Ministër Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin

Ermonela Felaj

Eduard Shalsi

Ministër Shteti për Çështjet Vendore

Eduard Shalsi
Kryeministri Edi Rama pati një takim kokë më kokë me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europian për Politikën e Jashtme e të Sigurisë, Federica Mogherini, në Bruksel, para darkës informale me Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. 25-05-2017