Ministrat

Edi Rama

Kryeministër

Senida Mesi

Zëvendëskryeministre

Ditmir Bushati

Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme

Olta Xhaçka

Ministër i Mbrojtjes

Fatmir Xhafaj

Ministër i Brendshëm

Arben Ahmetaj

Ministër i Financave dhe Ekonomisë

Damian Gjiknuri

Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë

Lindita Nikolla

Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë

Etilda Gjonaj

Ministër i Drejtësisë

Mirela Kumbaro

Ministër i Kulturës

Niko Peleshi

Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural

Ogerta Manastirliu

Ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale

Blendi Klosi

Ministër i Turizmit dhe Mjedisit

Pandeli Majko

Ministër i Shtetit për Diasporën

Sonila Qato

Ministre Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes