Një objektiv drejt realizimit, vendosja e pagës minimale 30 mijë lekë

Postuar më: 23 Shtator 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në prezantimin e tre programeve të reja të nxitjes së punësimit në mbështetje të atyre që janë prekur në vendin e tyre të punës (formal ose joformal) nga pandemia: Është vërtetë një moment i rëndësis...


Zero tatim fitimi deri në 14 milionë lekë xhiro, zero TVSH deri në 10 milionë

Postuar më: 22 Shtator 2020

Kryeministri Rama në komunikim publik lidhur me projektligjin për mbështetjen e biznesit të vogël:   Përshëndetje të gjithëve! Sot do të bëjmë një komunikim që në vijim do të zhvillohet me gazetarë, në mënyrë sistematike, p...


Shërbimi ndaj qytetarëve tanë në Greqi, prioriteti i ambasadës shqiptare

Postuar më: 16 Shtator 2020

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot, në Athinë, një takim me shqiptarë që jetojnë e punojnë atje, të cilëve iu shprehu mirënjohjen për angazhimin e tyre qytetar dhe politik. Duke vlerësuar rëndësinë e shërbimeve që qytetarët shqiptar...


Rajoni, marrëdhëniet bilaterale dhe tema e detit

Postuar më: 16 Shtator 2020

Kryeministri Edi Rama ishte sot, i ftuar në takimin e organizuar në Athinë nga “The Economist”: Ballkani Perëndimor përtej 2020-s. Sfidat e zgjerimit të Bashkimit Europian në Ballkanin Perëndimor, edhe në kontekstin e krijuar nga pandemi...


Liga e përbashkët e basketbollit Shqipëri-Kosovë, një ëndërr shumëvjeçare bëhet realitet

Postuar më: 10 Shtator 2020

Fjala përshëndetëse e Kryeministri Edi Rama në eventin inaugurues për krijimin e Ligës së përbashkët të basketbollit Shqipëri- Kosovë:   Shumë faleminderit për këtë mundësi që të jemi pjesëmarrës dhe të ndajmë së bashku ...


Mbi 8 milionë euro në vit të kursyera nga xhepi i shqiptarëve për barnat

Postuar më: 9 Shtator 2020

Fjala e Kryeministri Rama në Agjencinë Kombëtare të Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore: Në arkivin e vyer të dinastisë Marubi, mes shumë e shumë të tjerash dokumentohen edhe fillimet e farmacisë në vendin tonë. Kam parasysh një foto shum...


Sfida e madhe e këtij viti shkollor

Postuar më: 8 Shtator 2020

Kryeministri Edi Rama në një takim me nxënësit dhe mësuesit e shkollës “Leonik Tomeo”, për mënyrat se si do të zhvillohet mësimi këtë sezon:   Mirëdita dhe faleminderit që jeni këtu! Ne jemi këtu për të shfrytëzuar këtë ...


Fjala e Kryeministrit në hapjen e sesionit të ri parlamentar

Postuar më: 7 Shtator 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në hapjen e sesionit të ri parlamentar, në emër të shumicës parlamentare:   Mirë se ritakohemi këtu, pas ndërprerjes! Uroj që familjarisht të jeni të gjithë mirë dhe të gjithë të dashurit tuaj t...


“RTSH Shkolla” një mundësi e re për nxënësit

Postuar më: 7 Shtator 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në takimin me mësues kontributorë në kanalin e dedikuar “RTSH shkollë”, në prag të nisjes së vitit të ri shkollor:  Në radhë të parë dëshiroj që sinqerisht, me gjithë zemër t’ju falenderoj juve ...


Ekspozohet në COD një prej dorëshkrimeve origjinale të Nënë Terezës me pasazhe në shqip

Postuar më: 4 Shtator 2020

Përshëndetja e Kryeministrit Edi Rama me rastin e ekspozimit në COD të një prej dorëshkrimeve origjinale të Nënë Terezës me pasazhe në shqip, në përvjetorin e shenjtërimit të saj:   Mirëmbrëma të gjithëve! Jam vërtetë shumë...


100 vjet nga fitorja e një prej luftrave më të veçanta në historinë e luftrave

Postuar më: 2 Shtator 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e organizuar me rastin e përkujtimit të 100 vjetorit të Luftës së Vlorës:   Në vitin 1987, kur Flamurtari i Vlorës mundi Barcelonën e shumëherë kurorëzuar me tituj kombëtarë dhe ndërk...


Së bashku për t’ia dalë me sukses vitit më sfidues në historinë e shkollës

Postuar më: 1 Shtator 2020

Takimi online i Kryeministrit Edi Rama me drejtorët e Drejtorive Arsimore në prag të nisjes së vitit të ri shkollor 2020-2021:   E dëshirova këtë takim, bashkë me ministren tuaj, për të thënë disa fjalë lidhur me këtë vit të ri ...


Hapet dosja e Sigurimit të Shtetit për Martin Camaj

Postuar më: 28 Gusht 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në eventin për hapjen e dosjes së Sigurimit të Shtetit për një prej figurave të shkëlqyera të botës shqiptare, Martin Camaj:   Sot kam ardhur këtu, me kënaqësi të shumëfishtë, natyrisht si Kryeminis...


“OSBE është e mirëpozicionuar për të mbështetur lehtësimin e dialogut”

Postuar më: 28 Gusht 2020

Fjala e Kryetarit të radhës së OSBE-së, Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, në mbledhjen e posaçme të Këshillit të Përhershëm të OSBE- së për situatën në Bjellorusi:   Shkëlqesi, zonja e zotërinj! Një mirëseardhje të ng...


Mesazhi i Kryeministrit Rama për bashkëkombasit në Malin e Zi

Postuar më: 27 Gusht 2020

Videomesazhi i Kryeministrit Rama për bashkëkombasit në Malin e Zi:   Të dashur bashkëatdhetarë në Malin e Zi, Kjo e dielë, 30 gusht, nuk është e zakonshme për vendin ku keni shtëpinë tuaj, ku jetoni, punoni e rrisni fëmijët tuaj!...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët