Rritja e pagave për bluzat e bardha dhe arsimtarët në 1 janar 2021

Postuar më: 6 Tetor 2020

Komunikim i përjavshëm i Kryeministrit Edi Rama, ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj dhe ministrit të Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj me gazetarët për ekonominë:   Kryeministri Edi Rama: Mirëdita! Faleminderit për...


Kryeministri në Kuvend për ndryshimet në ligjin zgjedhor

Postuar më: 5 Tetor 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Kuvend:    Së pari, është e trishtueshme dhe kontradiktore në objekt, që disa kërkojnë hapje dhe nga ana tjetër duan të mbyllin gojën e të tjerëve. Është një histori që zhvillohet prej kohësh....


Ditë e shënuar në marrëdhëniet e miqësisë me SHBA

Postuar më: 3 Tetor 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në nënshkrimin e Memorandumit të Bashkëpunimit Ekonomik mes Shqipërisë dhe SHBA-së:   Mirëdita! Kjo është një ditë e shënuar në marrëdhëniet e miqësisë së posaçme dhe të partneritetit të paç...


Bashkë pa kufi, në një rajon pa kufij

Postuar më: 2 Tetor 2020

Fjala e kryeministrit Edi Rama në mbledhjen vjetore të qeverive, Shqipëri-Kosovë:   Mirëserdhët! Të dashur miq, kolegë, motra dhe vëllezër nga Kosova! Është kënaqësi e posaçme që, pavarësisht këtij momenti kaq të vështirë q...


Rindërtimi dhe impakti në ekonomi

Postuar më: 29 Shtator 2020

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama, Ministrit të Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe Ministres së Financave, Anila Denaj, me fokus ekonominë:    Kryeministri Edi Rama: Këtë ditë e kemi të përjavshme vetëm për ekonominë. Sot...


Starton Programi i BE për restaurimin e monumenteve të kulturës

Postuar më: 29 Shtator 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në fillimin e programit të financimit të Bashkimit Europian për restaurimin dhe rijetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i nëntorit të shkuar: Është vërtetë një kënaqësi e posaçm...


Parku i Shtëpisë së Pavarësisë, një tjetër gur në mozaikun e transformimit të Vlorës

Postuar më: 25 Shtator 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në prezantimin e projektit për Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë, pjesë e transfomimit rrënjësor të Vlorës: Përshëndetje të gjithëve! Më vjen shumë mirë që sot jemi këtu në Vlorë për të nisur nj...


Një objektiv drejt realizimit, vendosja e pagës minimale 30 mijë lekë

Postuar më: 23 Shtator 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në prezantimin e tre programeve të reja të nxitjes së punësimit në mbështetje të atyre që janë prekur në vendin e tyre të punës (formal ose joformal) nga pandemia: Është vërtetë një moment i rëndësis...


Zero tatim fitimi deri në 14 milionë lekë xhiro, zero TVSH deri në 10 milionë

Postuar më: 22 Shtator 2020

Kryeministri Rama në komunikim publik lidhur me projektligjin për mbështetjen e biznesit të vogël:   Përshëndetje të gjithëve! Sot do të bëjmë një komunikim që në vijim do të zhvillohet me gazetarë, në mënyrë sistematike, p...


Shërbimi ndaj qytetarëve tanë në Greqi, prioriteti i ambasadës shqiptare

Postuar më: 16 Shtator 2020

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot, në Athinë, një takim me shqiptarë që jetojnë e punojnë atje, të cilëve iu shprehu mirënjohjen për angazhimin e tyre qytetar dhe politik. Duke vlerësuar rëndësinë e shërbimeve që qytetarët shqiptar...


Rajoni, marrëdhëniet bilaterale dhe tema e detit

Postuar më: 16 Shtator 2020

Kryeministri Edi Rama ishte sot, i ftuar në takimin e organizuar në Athinë nga “The Economist”: Ballkani Perëndimor përtej 2020-s. Sfidat e zgjerimit të Bashkimit Europian në Ballkanin Perëndimor, edhe në kontekstin e krijuar nga pandemi...


Liga e basketbollit Shqipëri-Kosovë, një ëndërr shumëvjeçare bëhet realitet

Postuar më: 10 Shtator 2020

Fjala përshëndetëse e Kryeministri Edi Rama në eventin inaugurues për krijimin e Ligës së përbashkët të basketbollit Shqipëri- Kosovë:   Shumë faleminderit për këtë mundësi që të jemi pjesëmarrës dhe të ndajmë së bashku ...


Mbi 8 milionë euro në vit të kursyera nga xhepi i shqiptarëve për barnat

Postuar më: 9 Shtator 2020

Fjala e Kryeministri Rama në Agjencinë Kombëtare të Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore: Në arkivin e vyer të dinastisë Marubi, mes shumë e shumë të tjerash dokumentohen edhe fillimet e farmacisë në vendin tonë. Kam parasysh një foto shum...


Sfida e madhe e këtij viti shkollor

Postuar më: 8 Shtator 2020

Kryeministri Edi Rama në një takim me nxënësit dhe mësuesit e shkollës “Leonik Tomeo”, për mënyrat se si do të zhvillohet mësimi këtë sezon:   Mirëdita dhe faleminderit që jeni këtu! Ne jemi këtu për të shfrytëzuar këtë ...


Fjala e Kryeministrit në hapjen e sesionit të ri parlamentar

Postuar më: 7 Shtator 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në hapjen e sesionit të ri parlamentar, në emër të shumicës parlamentare:   Mirë se ritakohemi këtu, pas ndërprerjes! Uroj që familjarisht të jeni të gjithë mirë dhe të gjithë të dashurit tuaj t...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët