Konferencë e përbashkët për median e Kryeministrit Edi Rama me Kancelaren gjermane Angela Merkel

Postuar më: 14 Shtator 2021

Konferencë e përbashkët për median e Kryeministrit Edi Rama me Kancelaren gjermane Angela Merkel, në përfundim të vizitës së saj në Shqipëri: Kryeministri Edi Rama: Dua të them që kjo është njëkohësisht, një ditë e bukur për ne d...


HEBRENJTË, AFGANËT, SHQIPËRIA

Postuar më: 15 Gusht 2021

Nuk e ka shqiptaria një histori më të lavdishme për botën, se sa marrja në mbrojtje e hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore. Askush s’ua kërkoi gjyshërve tanë ta rrezikonin jetën e tyre për të shpëtuar hebrenjtë, siç pakk...


Konferencë e përbashkët e Kryeministrit Rama dhe Komisionerit për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë Várhelyi

Postuar më: 10 Qershor 2021

Konferencë e përbashkët e Kryeministrit Edi Rama me Komisionerin për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë Olivér Várhelyi:   Kryeministri Edi Rama: Përshëndetje! Jemi mbledhur në Tiranë dhe dua t’i falënderoj të gjithë kryetarët e ...


Bullgari, konferencë për shtyp e Kryeministrit Rama dhe homologut bullgar Yanev

Postuar më: 8 Qershor 2021

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe homologut bullgar Stefan Yanev, pas takimit të dy delegacioneve në Sofie: Kryeministri Stefan Yanev: Kam nderin t’u informoj për bisedimet që zhvilluam me Kryeministrin e Shqipërisë, Zotin Ra...


Roth: Punojmë për një vendim pozitiv të Këshillit Europian

Postuar më: 27 Maj 2021

Konferenca e përbashkët për median e Kryeministrit Edi Rama me ministrin gjerman të Shtetit për Europën, Michael Roth:   Kryeministri Edi Rama: Ishte nder që mirëpres sot, një mik të shtrenjtë të Shqipërisë dhe shqiptarëve dhe një av...


Integrimi i BP, përparësi e politikës së jashtme austriake

Postuar më: 6 Maj 2021

Konferencë për shtyp e Kryenegociatorit për Zhvillimin e Negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, Zef Mazi, Ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali dhe Ministres austriake për Bashkimin Europian dh...


Borrell: Shqipëria, shembull në rajon

Postuar më: 1 Mars 2021

Bruksel, konferencë e përbashkët me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Europian për Punët e Jashtme, Joseph Borrell dhe Komisionerin për Zgjerim, Oliver Varhelyi:   Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Punët e Jashtme, Jo...


Linde: Shqipëria, shumë e suksesshme me sistemin e ri të drejtësisë

Postuar më: 7 Tetor 2020

Konferenca e përbashkët për shtyp me Ministren e Jashtme suedeze, Ann Linde:   Kryeministri Edi Rama: Mirëdita të gjithëve! Sapo kemi përfunduar një takim shumë të dobishëm dhe natyrisht, shumë miqësor me ministren suedeze të Punëve ...


Rindërtimi dhe impakti në ekonomi

Postuar më: 29 Shtator 2020

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama, Ministrit të Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe Ministres së Financave, Anila Denaj, me fokus ekonominë:    Kryeministri Edi Rama: Këtë ditë e kemi të përjavshme vetëm për ekonominë. Sot...


Drejtësi ndërkombëtare e drejtë, stabilitet institucional, dialog për paqe me njohje përfundimtare

Postuar më: 3 Korrik 2020

Konferenca e përbashkët për shtyp e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti: Kryeministri Edi Rama: Përshëndetje dhe mirë se keni ardhur, posaçërisht ata që kanë rrugëtuar nga Prishtina për t...


Aktakuza që abortoi një proces paqeje dhe dialogu që duhet të rinisë nga e para

Postuar më: 30 Qershor 2020

Konferencë për shtyp e kryeministrit Edi Rama në përfundim të vizitës 24 orëshe në Prishtinë, Kosovë: Mirëdita të gjithëve! Faleminderit për mundimin e të gjithëve ju, gjatë gjithë stacioneve të mia në këtë vizitë 24 orëshe, k...


Zero tatim fitimi për biznesin e vogël deri në 2029

Postuar më: 5 Qershor 2020

Deklaratë për shtyp e ministrit të Rindërtimit dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar SHQIPËRIA2030, Arben Ahmetaj: Jam këtu sot për të komunikuar me qytetarët avancimin e Planit Kombëtar Shqipëria 2030. Plani Kombëtar nuk do t...


Ministri Arben Ahmetaj, deklaratë mbi vendimet e sotme të Qeverisë për procesin e Rindërtimit

Postuar më: 3 Qershor 2020

Deklarata për mediat e Ministrit të Rindërtimit dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar të Rimëkëmbjes, Arben Ahmetaj:  Përshëndetje, Sot në qeveri kaluam 4 vendime të rëndësishme për procesin e Rindërtimit, të cilat janë jo...


Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu

Postuar më: 2 Qershor 2020

Konferenca është në një format pak të çuditshëm, por ky është formati i kësaj kohe, por, sidoqoftë, rëndësi ka që shikohemi fizikisht. Menduam që edhe për shkak të nevojës për të qenë konform shembujve që kërkojmë të japin t...


Vlerësimi i Bankës Botërore për impaktin e mundshëm ekonomik e social të COVID-19

Postuar më: 1 Qershor 2020

Deklarata për shtyp e ministrit të Rindërtimit dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar të Rimëkëmbjes, Arben Ahmetaj: Së fundmi Banka Botërore ka deklaruar dhe ka prezantuar një sërë raportesh sektoriale për sa i përket dëmit n...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët