21 janari dhe drejtësia

Postuar më: 21 Janar 2022

Komunikim i Kryeministrit Edi Rama me qytetarët në rrjetin social Facebook:   Përshëndetje të gjithëve! Sot, në përvjetorin e 11-të të 21 janarit, ka arsye të vjetra, patjetër, për të qenë me kokën varur, por dhe arsye të reja, ...


I përjetshëm kujtimi i dëshmorëve të 21 janarit!

Postuar më: 21 Janar 2022

Kryeministri Edi Rama nderoi sot kujtimin e 4 dëshmorëve të Atdheut, Ziver Veizi, Hekuran Deda, Aleks Nika dhe Faik Myrtaj, të cilët u vranë tragjikisht në 21 janar 2011, përballë godinës së Kryeministrisë. Kryeministri Rama priti familja...


Komunikim i Kryeministrit Rama për Këshillimin Kombëtar dhe zgjedhjet pjesore vendore në 6 bashki

Postuar më: 20 Janar 2022

Komunikim i Kryeministrit Rama me gazetarët për Këshillimin Kombëtar dhe zgjedhjet pjesore vendore në 6 bashki:   -A i caktuat emrat? Kryeministri Edi Rama: Jo nuk kemi caktuar emra sepse vendimi është shumë i freskët. Kemi bërë një taki...


Kuçovë, nis puna për modernizimin e bazës ajrore

Postuar më: 20 Janar 2022

Nisi sot  puna në terren për realizimin e projektit për modernizimin e bazës ajrore në Kuçovë, për ta shndërruar atë në një bazë të dislokueshme, taktike të NATOS. Projekti është sa ambicioz, aq edhe i rëndësishëm jo vetëm për ...


Le të dëgjojmë njëri-tjetrin

Postuar më: 19 Janar 2022

Videomesazh i Kryeministrit Edi Rama:   Unë besoj se ne shqiptarët kemi mundësinë të shkojmë shumë më shpejt përpara, duke e dëgjuar njëri-tjetrin dhe duke menduar për njëri-tjetrin. Ju po njiheni dita-ditës me një nisëm të re t...


Rilind Xhamia e Et’hem Beut, xhevahir i trashëgimisë sonë kulturore

Postuar më: 17 Janar 2022

 Xhamia e Et’hem Beut, një xhevahir i trashëgimisë sonë kulturore, në zemër të Tiranës rikthehet plotësisht e restauruar, falë kontributit të Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim(TIKA). Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti t...


Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan

Postuar më: 17 Janar 2022

Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan   Kryeministri Edi Rama: Mirëmbrëma të gjithëve! I nderuar zoti president i Republikës së Turqisë! I dashur miku im! Shumë t...


Lagjja e re në Laç, simbol miqësie dhe bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Turqisë

Postuar më: 17 Janar 2022

Lagjja e re në Laç, e rindërtuar nga themelet pas tërmetit është shndërruar në simbolin e bukur të miqësisë dhe solidaritetit mes Shqipërisë dhe Turqisë. Turqia ishte një ndër vendet mike që e shprehu solidaritetin e jashtëzakonshë...


Kryeministri Edi Rama mirëpret Presidentin turk Recep Tayyip Erdoğan

Postuar më: 17 Janar 2022

Kryeministri Edi Rama i uroi mirëseardhjen Presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, i cili mbërriti sot, për të zhvilluar një vizitë njëditore në vendin tonë. Ceremonia e mikpritjes u mbajt në aeroportin “Nënë Tereza”. Ndërsa ...


“Micro Folie”, hapësira më e re kreative në Tiranë

Postuar më: 14 Janar 2022

Fjala përshëndetëse e Kryeministrit Rama në përurimin e hapësirës më të re dhe kreative “Micro Folie”, që afron më shumë të rinjtë dhe fëmijët me teknologjinë dhe artin:   Mirëmbrëma të gjithëve! Më vjen jashtëzakonish...


Programi Kombëtar i Sportit në shkolla e universitete, qasje e re, vizion i ri

Postuar më: 11 Janar 2022

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim të zgjeruar me Komitetin Olimpik Shqiptar, kryetarët e bashkive dhe drejtuesit e arsimit për programin e ri kombëtar të sportit në shkolla e universitete. Duke vlerësuar rëndësinë e një qasje k...


Firmoset marrëveshja për forcimin e sigurisë së sistemeve digjitale në vend

Postuar më: 11 Janar 2022

Sot u firmos marrëveshja për forcimin e sigurisë së sistemeve digjitale në vend me kompaninë e mirënjohur amerikane, “Jones International”, të drejtuar nga personaliteti i madh i ushtrisë dhe i politikës amerikane, James Logan Jones Jr,...


Shërbimi i Urgjencës Kombëtare fuqizohet me 20 autoambulanca të reja

Postuar më: 10 Janar 2022

Shërbimi i Urgjencës Kombëtare vijon të fuqizohet nga viti në vit, falë investimeve në mjete dhe teknologji. Sot, 20 autoambulanca të reja i janë shtuar flotës së mjeteve ekzistuese, të pajisura sipas të gjitha standardeve europiane, në...


Bashkëbisedim i Kryeministrit Edi Rama me qytetarët në rrjetin social FB

Postuar më: 9 Janar 2022

Kryeministri Edi Rama bashkëbisedoi sot me qytetarët përmes rrjetit social FaceBook mbi zhvillimet e fundit në selinë e Partisë Demokratike: Përshëndetje të gjithëve! Sot është një komunikim disi shumë i veçantë sepse është një kom...


Komanda Amerikane e Operacioneve Speciale për Europën do të ngrejë Shtabin e saj Pararojë në Shqipëri

Postuar më: 6 Janar 2022

Reagim i Kryeministrit Edi Rama lidhur me ngritjen e shtabit pararojë në Shqipëri të Komandës Amerikane të Operacioneve Speciale për Europën:   Nga Gjermania, doli deklarata e Komandës së Forcave Operacionale Speciale të Shteteve të ...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët