Edi Rama
Kryeministër
Arben Ahmetaj
Zv. Kryeministër dhe Ministër i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave
Olta Xhaçka
Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme
Bledar Çuçi
Ministër i Brendshëm
Delina Ibrahimaj
Ministër i Financave dhe Ekonomisë
Belinda Balluku
Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë
Evis Kushi
Ministër i Arsimit dhe Sportit
Ulsi Manja
Ministër i Drejtësisë
Edona Bilali
Minister i Shtetit per
Mbrojtjen e Sipermarrjes
Niko Peleshi
Ministër i Mbrojtjes
Frida Krifca
Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural
Ogerta Manastirliu
Ministër i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale
Mirela Kumbaro
Minister i Turizmit
dhe Mjedisit
Elva Margariti
Ministër i Kulturës
Bora Muzhaqi
Ministër i Shtetit për
Rininë dhe Fëmijët
Milva Ekonomi
Ministër i Shtetit për Standardet e Shërbimeve
Elisa Spiropali
Ministër i Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin

Preambul

Nuk ka kush dyshim se rruga pa kthim e Shqipërisë është vetëm europiane dhe qeverisja e katërvjeçarit 2017-2021, do të ketë në qendër të vëmendjes zbatimin e plotë të Reformës në Drejtësi, për të krijuar një shoqëri në themel të së cilës qëndron e drejta, merita dhe vlerat qytetare, sociale e profesionale të çdo individi, të një shoqërie solidare me shtresat në nevojë, të një shoqërie që në bosht ka drejtësinë sociale.

VIDEO

Le të dëgjojmë njëri-tjetrin

19 Janar 2022

FOTO

Pediatria e re e Tiranës

4 Janar 2022

Kryeministria nëpërmjet Imazheve dhe Videove

Kërkoni të gjitha fotot dhe videot, të kategorizuara sipas temave, datave dhe formateve:

Dokumentarë
Reportazh ekskluziv

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët

Shpenzimet e Qeverisë
Shpenzimet e Qeverisë

Edi Rama Blog

NJË ALTERNATIVE PËR SHQIPËRINË EVROPIAN

Më 23 qershor, 1 milion vullnetarë u bashkuan si pika të qarta ndryshimi që ndikuan vijën ndarëse mes së kaluarës dhe një të ardhmeje të përbashkët. E ardhmja e një Shqipërie ku burimet e paçmueshme të vendit janë në shërbim të mirëqenies së secilit prej qytetarëve të saj. E ardhmja e një Shqipëri ku [...]

JA E VËRTETA E ARMËVE KIMIKE

Më 11 nëntor, kur i drejtoja parlamentit për programin e ri qeveritar, fillova fjalën time me tragjedinë e kullave binjake dhe barbarinë e regjimit vrastar në Siri. Ishte koha kur armët kimike të Asadit u bënë një kërdi që tronditi botën dhe secilin prej nesh. Shtetet e Bashkuara, Francë, [...]